Dwa słowa o nas i zagadkach

Chyba każdy lubi zagadki 😀

Zespół strony www.iioo.pl rozpoczął swoją przygodę z zagadkami już w wieku przedszkolnym. Niemal w każdej książeczce dla dzieci można znaleźć zadania polegające na wskazaniu niepasującego symbolu lub prowadzeniu linii przez jakąś formę labiryntu. Innym typem zagadek popularnych wśród osób w każdym wieku jest szukanie różnic między dwoma obrazkami. Zagadki takie można było znaleźć w różnego typu prasie (głównie czarnobiałej), a obecnie w wersji elektronicznej powszechnie w intrenecie.

Wraz z poznawaniem podstaw matematyki, można było iść krok dalej. Najlepszą zabawą były pudełka zapałek, gdyż na nich znajdowały się czasem zagadki polegające na przesunięciu zapałki i utworzeniu równania. Po rozwiązaniu zadania z pudełka oczywiście do dyspozycji pozostawały zapałki (można wykorzystać też kredki lub inne elementy) i tu ilość możliwości była nieograniczona: przesuń jedną/dwie/trzy zapałki aby utworzyć prawidłowe równanie. Oczywiście poziom zagadek można w tym przypadku zwiększać stosując zapis równań w postaci liczb arabskich lub rzymskich.

Poza matematyką, przy zagadkach przydatna jest też wiedza z fizyki. W zagadkach fizycznych można korzystać m.in. z zasad naczyń połączonych, grawitacji, oraz zagadnień prędkości i drogi. Wiedza z zakresu nauk ścisłych i technicznych jest powszechnie stosowana w przygotowaniu/rozwiązywaniu zagadek. Więc gdy znajdziesz chwilę czasu korzystaj z możliwości jednoczesnej nauki i zabawy.

Idąc poziom wyżej chyba każdy zna zagadki/testy polegające na wskazaniu brakującego obrazka. W tym przypadku można trafić na różny poziom trudności, zagadki te można rozwiązywać w czasie wolnym dla przyjemności, ale też stosowane są jako testy psychotechniczne lub używane są w czasie rozmów o pracę.

Rodzajów zagadek, quizów, zabaw jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich, więc wymienimy kilka innych (poza powyższymi) które lubimy: zagadki szachowe, zagadki ze szklankami z wodą, zagadki z połączonymi zbiornikami, zagadki z ukrytymi elementami, zagadki kryminalne, pozostałe zagadki logiczne 😉 . Na zakończenie coś co jest obecnie popularne w mediach społecznościowych, co także lubimy i dla Was tworzymy – to zagadki oparte na układzie równań. W tym przypadku wachlarz możliwości jest nieograniczony 😊

Poza zagadkami lubimy też gry planszowe i towarzyskie oraz humor. Gry stanowią odrębną bardzo szeroką tematykę – której jak na razie nie będziemy omawiać i pozostawimy Wam samodzielne zgłębianie tematu (ale polecamy gry strategiczne). Natomiast w kwestii humoru – stopniowo powiększamy nasz dział „na wesoło”.

 

Reasumując, ciężko jest zliczyć ile jest rodzajów zagadek – ale wiele z nich znajdziesz na naszej stronie www.iioo.pl na której każdy znajdzie coś dla siebie.

Życzymy samych dobrych rozwiązań 😊